Серина Уилямс прегази и Наваро

снимка: бта/АР

Защитаващата титлата си и световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 236 425 долара.

Двукратната шампионка Уилямс победи в третия кръг Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:2, 6:3 за 76 минути. 32-годишната американка, носителка на 17 титли от турнирите от Големия Шлем, направи седем пробива в мача и допусна четири.

С успеха Уилямс стана 11-а тенисистка в историята, достигнала границата от 650 победи в кариерата си, уточнява БТА.

Тя е само на една победа от 10-о място в класацията, което заема сестра й Винъс Уилямс.

"Тя наистина игра добре днес и ме караше да се боря за всяка точка. Не беше лесна победа", коментира американката.

Уилямс записа 15-а поредна победа на турнира в Мадрид, а в спор за място на полуфиналите ще срещне номер 5 Петра Квитова (Чехия). Квитова се наложи над сънародничката си и полуфиналистката от 2010 година Луцие Шафаржова с 6:4, 6:3 за 84 минути.

Тя губеше с 0:4 в първата част, но след това взе шест поредни гейма. Уилямс има пет победи от пет мача срещу Квитова, но двете никога не са играли една срещу друга на клей.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия и втора поставена На Ли (Китай) също се класира за четвъртфиналите след успех над номер 16 Слоун Стивънс (САЩ) с 2:6, 6:3, 6:2 след два часа игра.

Китайката записа 23 печеливши удара, но и 46 непредизвикани грешки.