Серина Уилямс на полуфинал в Рим

Американката Серина Уилямс стигна до лесна победа с 6:1, 6:3 над китайката Шуай Чжан и се класира на полуфиналите на Мастърса в Рим с награден фонд от 2,12 милиона евро.

В следващия си мач поставената под номер 1 в схемата ще срещне сръбкинята Ана Иванович, която се наложи с 6:4, 3:6, 6:4 над испанската тенисистка Карла Суарес Наваро.

Уилямс не срещна абсолютно никакви проблеми в четвъртфинала срещу Чжан, като дори успя да достигне до серия от пет поредни спечелени гейма. Китайката подобри играта си в края на първия сет, но форхендът и силният сервис на Уилямс решиха изхода от срещата. Тя ще има възможност да си отмъсти на Иванович за загубата на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Представителката на домакините Сара Ерани се класира на полуфиналите на турнира, след се възползва максимално от подкрепата на публиката и победи с 6:3, 4:6, 6:2 китайката На Ли, която беше поставена под номер две в схемата. Тя ще играе срещу шампионката от 2007 и 2008 година Йелена Янкович, която изхвърли Агниешка Радванска от турнира след 6:4, 6:4.

Ерани, номер 10 в схемата, ще се опита да стане първата италианка с победа в турнира за последните 29 години. За последно това стори Рафаела Реджи в женската схема, докато през 1976 година Адриано Паната триумфира при мъжете, припомня БТА.

Ли влезе в мача като победите в досегашните шест мача между двете тенисистки, но китайката направи цели 52 непредизвикани грешки, съпоставени с едва 21 от страна на Ерани. В крайна сметка италианката спечели, след което последва бурна радост с феновете на тениса в Рим.

"Справих се добре и не се оставих на еуфорията да ме води. Трудно ми е да опиша какво чувствах в края на мача, но феновете ми помогна и аз се справих. Те бяха великолепни", каза Ерани.