Сергей Седнев спечели индивидуалния старт на 20 километра при мъжете в Антхолц-Антерселва

Украинският биатлонист Сергей Седнев грабна победата в индивидуалния старт на 20 километра при мъжете в италианския зимен център Антхолц-Антерселва, старт от Световната купа по биатлон. Това бе първа победа за украинеца в кариерата му.

В отсъствието на повечето от водещите биатлонисти, които бяха решили да не участват в този старт, Седнев бе най-бърз от всички, спирайки хронометрите на 43:39.5 минути, като завърши състезанието без грешка в стрелбата.

Втори в Антхолц-Антерселва завърши австриецът Даниел Мезотич, на 45 секунди от победителя, а третото място остана за представителя на Франция Алексис Бьоф.

В генералното класиране за Големия кристален глобус водач продължава да е Евгени Устюгов (Русия) с 412 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 384 точки и Тим Бурк (САЩ) с 373 точки.