Сент Етиен си осигури участие в Европа

снимка: asse.fr

Сент Етиен заслужено стигна до победата с 2:0 над Монпелие в среща от 36-ия кръг на френското първенство, след като доминираше от първата до последната минута.

Зелените стигнаха до успеха на своя стадион Жорфуа Гишар с голове през второто полувреме на Ромен Хамума в 47-ата минута и на турчина Мевлут Ердинч десет минути по-късно.

29 хиляди зрители се радваха на важната крачка на Сент Етиен към есенното участие на отбора в турнира Лига Европа.

Тимът води с 5 точки пред 5-ия в класирането Олимпик (Лион), но изостава също с толкова от 3-ия Лил.

Вратарят на гостите Жофри Жарден преди почивката направи поредица от добри спасявания, които се оказаха важни при ударите на Беноа Тремулина и Марк-Ален Градел.

Две минути след началото на второто полувреме Мустафа Сал опита да стреля с ножичен удар, но топката попадна в Хамума, който прати топката в опразнената врата, посочва БТА.

Ердичн пък използва неразбирателство в защитата на домакините и вкара след подарена му топка от Даниел Конгре.