Катания короняса Ювентус с юбилейно 30-то скудето

Катания официално връчи юбилейната 30-та титла на Ювентус и в същото време съхрани шансовете си за оцеляване в Серия А, след като съкруши гостуващия Рома с 4:1 на стадион „Анджело Масимино“ в Сицилия.

„Вълците“ се нуждаеха единствено от победа, за да продължат поне теоретично да притесняват лидера Ювентус, докато негативен резултат щеше да прати Катания в Серия Б след 8-годишен престой в елита.

В крайна сметка сицилианците се оказаха по-достойни и отдадени на каузата си и я постигнаха – Мариано Иско отбеляза два бързи гола през първото полувреме в 26-ата и 34-ата минута.

Франческо Тоти намали в 37-ата, но Гонсало Бергесио се разписа отново в 56-ата и възстанови комфорния аванс на домакините. Пауло Бариентос с фантастичен мощен изстрел от дъгата на наказателното поле в 78-ата минута сложи окончателно точка на спора – 4:1.

Така те събраха 26 точки и два кръга преди края на сезона заемат предпоследното 19-то място, като изостават на 4 пункта от 17-ия Болоня. „Рособлу“ извъртяха нулево равенство като гости на Дженоа по същото време днес.

Рома остана с 85 точки и продължава да изостава с 8 от лидера Ювентус при оставащи два мача, което елиминира официално и математически шансовете на „вълците“ да спрат „Старата госпожа“ към трета поредна титла.

4083875

Естествено, възпитаниците на Руди Гарсия не са таили реални надежди, че ще могат да попречат на Юве на този етап от шампионата, като в същото време отдавна си бяха осигурили втората позиция.

Поражението е едва трето за „вълците“ този сезон, като всичките досега са идвали в гостувания на тима. Рома и Юве единствени са непобедени у дома си досега в първенството, като утре от 22 часа „бианконерите“ приемат Аталанта в Торино.