Арсенал спечели последното си домакинство за сезона

Отборът на Арсенал отпразнува подобаващо класирането си в Шампионската лига и за следващия сезон, след като днес "артилеристите" спечелиха с 1:0 домакинството си на Уест Бромич Албиън в предпоследния 37-и кръг на Премиършип. Това бе и последен мач за Арсенал на "Емиратс" за този сезон.

Единственият гол в срещата падна след само четиринадесет минути игра, когато френският таран Оливие Жиру реализира с глава след изпълнение на корнер пред вратата на Бен Фостър.

Така Арсенал записа четвърта поредна поредна победа и общо 23-а във Висшата лига през сезона, събирайки актив от 76 точки на сметката си. "Топчиите" се доближиха и на само два пункта зад третия Челси, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Норич по-късно днес.

Уест Бромич остава на 16-о място с 36 точки, като отборът на Пепе Мел все още не може да бъде сигурен в оцеляването си в елита и за следващия сезон.

Сблъсъкът на "Емиратс" започна зле за гостите, които допуснаха попадение в мрежата си още в първия четвърт час на мача. В 14' Арсенал изпълни корнер пред вратата на У.Б.А., а Оливие Жиру изпревари персоналния си пазач, вкарвайки с глава за 1:0.

4083866

Минута преди това Сантяго Касорла бе близо до откриване на резултата, но решителна намеса на Мулумбу лиши испанеца от попадение.

След почивката гостите на няколко пъти опитаха да погледнат към пазената от Войчех Шчесни врата, но опитите на У.Б.А. за възстановяване на равенството така и не доведоха до резултат. Не бяха много и интригуващите ситуации пред вратаря на гостите Бен Фостър, като "топчиите" не успяха да осигурят зрелище за над 60-те хиляди души, дошли да ги наблюдават днес на "Емиратс".

4083867

В 74' Арсенал все пак бе близо до удвояване на резултата, след като Месут Йозил се озова очи в очи с Фостър. Германският национал копна топката покрай вратаря на гостите, но кълбото излезе в аут.

В 76' и гредата лиши Арсенал от втори гол. Този път Месут Йозил прати топката в наказателното поле на Уест Бромич, а лоша намеса на бранител позволи на Лукас Подолски да отправи удар. Германският национал почти намери мрежата зад Бен Фостър, но в крайна сметка топката кацна върху напречната греда на вратата.