Селтикс изравниха серията след вдъхновена игра на Пол Пиърс

Пол Пиърс бе голямата звезда на вечерта във "Филипс Арена", а Бостън Селтикс изравни на 1:1 победи серията срещу Атланта Хоукс в плейофите на НБА.

Гостите се наложиха с 87:80, а Пиърс завърши двубоя с впечатляващите 36 точки на сметката си, които помогнаха на "келтите" да наваксат изоставането си от първия двубой. "Истината" завърши и с 14 борби.

В събота сутрин предстои мач №3, който ще се проведе в Бостън, а на линия за Селтикс отново ще бъде Ражон Рондо. Тази нощ пойнт гардът липсваше на своя тим, но Пол Пиърс направи всичко нужно, за да не бъде забелязано отсъствието му, особено в последните 15 минути на срещата.

Пиърс наниза първите 9 точки за Болтън, но във втората и третата четвърт представянето му не бе на същата висота. "Истината" все пак вдигна нивото си на представяне в моментите, когато Селтикс най-много се нуждаеха от него, особено в отсъствието на Ражон Рондо.

За Атланта най-резултатен с 22 точки бе Джо Джонсън, като последният завърши и с 5 асистенции в актива си.