Селтик и Бенфика с реми в “битката на еврошампионите“

Отборите на Селтик и Бенфика предложиха доста слаба продукция на пълния стадион "Паркхед" в Глазгоу и завършиха наравно 0:0 в своеобразната битка между бившите европейски клубни шампиони.

Селтик направи своето завръщане в "лигата на богатите", след като в последните 4 години не успяваше да се добере до участие в груповата фаза, докато "орлите" се превърнаха в редовен участник, а през миналата година дори стигнаха до полуфиналната фаза на турнира.

Двубоят започна с надмощие на шотландския тим, който обаче не успя да материализира първоначалния си натиск. Първата опасна ситуация в двубоя дойде пред тяхната врата, след като в 14-ата минута след изпълнение на корнер Салвио се озова на стрелкова позиция, но ударът му мина на сантиметри от горната греда на Форстър.

"Детелините" продължаваха да разиграват в половината на Бенфика, но отново гостите стигнаха до опасно положение в 31-ата минута, когато Родриго се оказа сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме играта на двата отбора, като Селтик продължаваше да е безидеен в предни позиции, а Бенфика атакуваше опасно на контраатака. При две центрирания отбраната на „орлите" имаше затруднения, докато Родриго отново беше близо до гол, след като се възползва от пас на Аймар и стреля силно от 13 метра, но ударът му бе избит в корнер.

До края на срещата единственото по-сериозно положение се откри пред Гайтан, който стреля с глава, но Рон успя да избие топката, която летеше застрашително към вратата на Форстер - краен резултат 0:0.

В другия двубой от тази група Барселона изпита сериозни затруднения срещу Спартак Москва, като дори губеше в резултата, но стигна до победата с 3:2.