Клуж изненада Брага в Португалия

Шампионът на Румъния Клуж започна по страхотен начин тазгодишното си издание в Шампионската лига, след като надигра с 0:2 едноименния отбор на Брага в Португалия и окупира първото място в своята група H.

Още в 19-ата минута домакините бяха неприятно изненадани, след като гостите организираха светкавична контраатака, в която Соугу получи топката в половината на Брага, остана в ситуация един-на-един срещу защитник, но реши да подаде на Бастош, който безпроблемно преодоля вратаря и отбеляза за 0:1.

Брага се хвърли в яростни атаки, като на няколко пъти беше близо до изравняването, но завършващият удар изневеряваше тази вечер на домакинския тим. От своя страна Клуж изчакваше своя момент.

Той удари отново в 34-ата минута, когато Коельо подаде на Бастош, той премина като на парад през трима играчи на домакините и с полуволе преодоля съпротивата на Бето, насочвайки удара си в далечния ъгъл на вратата - 0:2.

До края на двубоя домакините можеха да стигнат до голове, като напълно надиграха своя съперник, но нито един от 10-те точни удара не успя да преодолее Флекериас.

В другата среща от групата Манчестър Юнайтед записа икономично 1:0 над Галатасарай и се настани удобно на втората позиция заради по-малко отбелязаните голове.