Сър Алекс доволен от победния старт на Юнайтед

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън остана доволен от резултата, но не и от играта на своите футболисти след минималната победа с 1:0 над Галатасарай на "Олд Трафорд" в първия мач на "червените дяволи" в тазгодишното издание на Шампионската лига. Според него Юнайтед е можел да отбележи поне 4-5 гола, а вместо това е треперил до края, за да не изпусне победата.

Срещата започна отлично за английския гранд, който поведе още в 7-ата минута с попадение на Майкъл Карик, а след това Нани изпусна няколко чисти голови положения, както и дузпа през второто полувреме (55'). Галатасарай пък можеше да стигне до равенство, но липсата на опит у играчите на Фатих Терим им попречи да си тръгнат с нещо повече от "Олд Трафорд".

"Очаквахме тежък мач. През първото полувреме губехме топката прекалено често и така им давахме възможности да контраатакуват опасно. След почивката обаче бяхме много по-стабилни в защита и създадохме доста положения пред вратата на противника. През втората част можеше да отбележим 4-5 гола", коментира сър Алекс след мача.

"За нас това беше добър първи мач в турнира. Галатасарай бяха много уверени, когато владееха топката, но това е така при всички добри европейски отбори. Многото пропуски, които направихме през второто полувреме ни накараха да треперим до края.

Много е важно, че започнахме турнира с три точки, особено като се има предвид какво ни се случи през миналия сезон. Тогава направихме равен с Бенфика в Лисабон, а след това и на "Олд Трафорд", така че за нас е бонус, че успяхме да спечелим. След като Клуж победи Брага, това означава, че следващият ни мач в Румъния ще бъде много интересен", добави шотландският специалист.