Съдия ограби Рома в Бергамо

Рома продължи с колебливите си изяви през настоящия сезон, след като стигна само до 1:1 срещу Аталанта в двубой от 14-ия кръг на Серия А.

Аталанта поведе изненадващо в 51' след гол на Бривио, но все пак Строотман разпечата домакинската врата. Съдията пък беше главно действащо лице, след като отмени гол на Брадли и не отсъди две дузпи в полза на гостите.

Равенството прати столичани на първо място след 14 мача без загуба, но Ювентус може да се откъсне на 3 точки при победа срещу Удинезе тази вечер. Аталанта е на 11-а позиция със 17 пункта.

Изненадващо за мнозина Руди Гарсия остави на резервната скамейка Адем Ляич и Марлем Пянич, а отново титуляр беше Майкъл Брадли, който обаче не се запомни с нищо през първото полувреме, както и целият отбор на Рома.

Домакините бързо се нагодиха към предвидимите действия на “вълците“, които отправиха едва два удара по посока на вратата на Аталанта, която от своя страна изпусна най-доброто положение за първата част чрез Херман Денис.

Жервиньо и Строотман бяха авторите на двата удара за Рома, но и двамата не намериха целта – 0:0 на полувремето.

След почивката Даниеле Де Роси създаде най-доброто положение за гостите, но пропусна, а в 46', а само 5 по-късно доскорошният лидер беше шокиран от домакините. Пред вратата на Де Санктис се стигна до пряк свободен удар, а Бривио стреля, топката рикошира в играч на гостите, като вратарят не успя да се намеси адекватно – 1:0 за Аталанта.

Това принуди Рома да атакува и “вълците“ натиснаха здраво, но съдията буквално ограби отбора, лишавайки го поне от точка. Първо, той не свири дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а след това отмени редовен гол на Брадли в 74'.

Все пак в 89' натискът на столичани най-накрая се ознаменува с успех, след като хубава атака завърши с гол на Строотман, който остави Рома непобедена през този сезон в Серия А.