Интер се изложи сериозно пред новия собственик

Интер не можа зарадва новия си собственик Ерик Тохир с първа победа в дебютния мач на „Джузепе Меаца“, който беше изгледан на живо от трибуните от индонезийския бизнесмен в компанията на Масимо Морати.

„Нерадзурите“ водеха с 1:0 домакинството си на Сампдория до 89-ата минута, когато фамозен изстрел отдалеч на резервата Ренан донесе равенство 1:1 на закъсалия тим от Генуа.

Единственото попадение за домакините в срещата реализира Фреди Гуарин в 18-ата минута, след като получи добро подаване успоредно на голлинията от Рикардо Алварес. Аржентинецът направи хубав пробив по лявото крило, навърза двама бранители в наказателното поле и пусна топката на далечната греда, откъдето Гуарин нямаше как да сбърка – 1:0.

Домакините имаха и други възможности да се разпишат във вратата на Сампдория, но стражът да Коща се представи блестящо. Гостите на няколко пъти през второто полувреме внасяха напрежение в наказателното поле на Интер, а „нерадзурите“ за пореден път през сезона си изпатиха от пропуски и неспособност да запазят аванса си в резултата.

4048958

Новият собственик на Интер Ерик Тохир

В 89-ата минута резервата Ренан със страхотен изстрел от около 25 метра изненада Самир Ханданович и смълча трибуните на „Меаца“ - 1:1.

Така Интер пропусна отличен шанс да се върне поне за няколко часа в топ 3 на Серия А, като има актив от 27 точки – 1 по-малко от 3-ия Наполи, който още не е изиграл мача си от 14-ия кръг. В понеделник възпитаниците на Рафаел Бенитес гостуват на Лацио от 22:00 часа.

Също в понеделник Фиорентина приема Верона от 20:00 часа и ако успеят да победят, ще изместят Интер от 4-ата позиция. Сампдория пък вече има 11 точки, но остава предпоследен на 19-то място.