Бордо писа четворка на Аячо

снимка: girondins.com

Отборът на Бордо се върна на победния път във френската Лига 1, като тимът разгроми с 4:0 Аячо на „Стад Шабан Делмас”. Жусие (‘8, ’68) отбеляза два гола за „жирондинците”, а по едно попадение добавиха Грегъри Сертик (‘50) и Никола Маурис-Белай (‘55).

С успеха Бордо заема осма позиция във временното класиране с 21 точки, а Аячо е предпоследен със спечелени само осем.

Още в самото начало на двубоя „жирондинците” бяха по активния тим и в 8-ата минута усилията им бяха възнаградени, като Жусие успя да матира вратаря Гилермо Очоа.

До края на първата част чисти положения пред двете врати липсваха и така двата отбора се оттеглиха при резултат 1:0.

Десет минути след подновяването на играта Бордо вече бе решил всичко. Първо, в ’50 Грегъри Сертик реализира второ попадение, а пет минути по-късно Никола Маурис-Бeлай направи резултата класически след центриране на Людовик Обраняк.

В ’68 пък отново Жусие реализира и направи разгрома пълен. Голът пък дойде след центриране на отбелязалия втория гол Грегъри Сертик.