Счупиха носа на ЛеБрон, той ниже 33 точки

ЛеБрон Джеймс получи фрактура на носа, след като отбеляза 33 точки при победата на Маями със 103:81 над Оклахома Сити в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Шампионите останаха начело на Югоизточната дивизия в лигата, но изостават от Индиана в конференцията. Леброн получи сериозен удар от Серж Ибака само 5:50 минути преди финалната сирена, след което седна увит с кърпа пред съблекалнята на своя отбор и се прикри от фоторепортерите.

Въпреки удара от Ибака, Джеймс завърши своята атака със забивка и окончателно отказа Тъндър от неуспешния опит за обрат. Той наниза 16 от 33-те си точки през първата четвъртина, докато Дуейн Уейд добави 24 пункта и десет асистенции за шампионите от НБА.

"Той е като Супермен. Винаги иска да завърши започнатото. При самото му напускане на играта всички разбраха, че нещо не е наред.

В момента изтича кръв от неговия нос и той е подут. Ще го изследваме в Маями", каза треньорът на отбора Ерик Споелстра след двубоя на Хийт и Тъндър.

В други мачове от НБА, Голдън Стейт спря серията на Хюстън от осем поредни победи след 102:99 в Оукланд, докато Денвър се наложи със 101:90 над Милуоки като гост, посочва БТА.