Саутхямптън обърка плановете на Челси

Отборът на Челси направи грешна стъпка в гостуването си на Саутхямптън в мач от 19-я кръг на английската Висша лига с резултат . Мачът завърши 1:1 след като Мане откри в 17-тата минута, а Азар изравни в продължението на първата част.

С този равен резултат тимът на Жозе Моуриньо събра актив от 46 точки и ще посрещне Нова година като водач в класирането, но Манчестър Сити също играе днес и ще има шанс да застане на точка зад „сините” от Лондон.

Саутхямптън има вече 33 точки и за сега запазва четвъртата си позициям но може да бъде изместен от Уест Хям или Арсенал, които играят един срещу друг днес.

Роналд Куман избра Форстър, Фонте, Алдервейрелд, Йошида, Тадич, Уаниама, Шнайдерлин, Дейвис, Таргет, Пеле, Мане.

4129060

Жозе Моуриньо започна мача с Куртуа, Иванович, Кейхил, Тери, Луис, Матич, Микел, Шурле, Фабрегас, Азар, Диего Коста.

Мачът между първия и четвъртия започна равностойно, като Челси владееше повече топката. Първи до чиста голова ситуация обаче стигнаха „светците” в 17-тата минута, след като Тадич изведе Мане и той не сбърка срещу Куртуа. Най-голяма грешка при попадението имаше капитанът на „сините” Джон Тери, който първо покри засадата, а след това и изпусна младия нападател на домакините.

В даденото от съдията продължение на първата част, Еден Азар проби сам в наказателното поле на Саутхямптън и с хубав изстрел по диагонала „матира” Форстър – 1:1.

Така завърши първата част.

Втората част също започна равностойно, но не доведе до нищо интересно. След 60-тата минута момчетата на Жозе Моуриньо наложиха преса над противника и започнаха да владеят повече топката.

4129061

В 87-та минута „светците” останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Морген Шнайдерлин, това обаче не беше достатъчно за Челси и мачът завърши при резултат 1:1