Тотнъм удържа на атаките на Манчестър Юнайтед

Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед  завършиха при резултат 0:0 в мач от 19-я кръг на английската Висша лига.

След спечелената точка „червените дяволи” остават на трета позиция, но изпуснаха да се доближат да градския съперник Сити. Тотнъм събра актив от 31 точки и измести Арсенал от шестото място, „топчиите” играят по-късно днес с Уест Хям.

Маурисио Почетино избра да започне с Лорис, Вертонген, Фасио, Кирикеш , Дейвис, Шадли, Месън, Таунсенд, Ериксен, Стамбоули, Кейн.

Луис ван Гаал заложи на същите 11 футболисти, с които започна и последния мач на тима – Де Хеа, Джоунс, МакНеър, Еванс, Валенсия, Карик, Рууни, Мата, Иънг, Ван Перси, Фалкао.

4129052

Мачът започна равностойно, но през първите 15 минути липсваха интересни положения пред двете врати. Първото по-опасно положение се откри пред Радамел Фалкао. Той бе изведен от Хуан Мата в наказателното поле, но не успя да стреля достатъчно силно, за да затрудни Юго Лорис.

Последваха няколко бързи контраатаки, в които двата отбора получиха по две възможности да открият резултата, но пропуски направиха отново Фалкао за Юнайтед и Кейн за лондонския тим.

Най-интересното положение бе в 22-та минута. Мата изпълни пряк свободен удар след нарушение на Вертонген. Лорис не можа да реагира на удара, който се отклони от главата на  Мейсън и вратаря само я проследи с поглед как се удря в гредата. Ван Перси и Фалкао не успяха да се намесят достатъчно бързо, за да вкарат гол.

4129053

В 24-тата минута отново имаше интересно положение пред вратата на Тотнъм. След разбъркване в наказателното поле, Фил Джонс успя да отправи топката към вратата и кълбото се озова зад голлинията, но страничният съдия отсъди маркира засада на Фалкао и голът бе отменен.

До края на първата част нито единия тим не се възползва от шансовете си и така при резултат 0:0 двата отбора се прибраха в съблекалнята.

Втората част бе доста скучна в сравнение с първата, положенията липсваха, а играта се накъса с много нарушения. Отборът на Тотнъм се опитваше да намери пролука към вратата на Давид де Хеа, а Ван Перси и Хуан Мата направиха недопустими пропуски за „дяволите”.

Най-чистото положение за лондонския тим бе пред Райън Мейсън в 83-тата минута. След добра солова акция на Хари Кейн, нападателят изведе Мейсън сам срещу Де Хеа, но ударът му мина високо над вратата.