Арсенал се доближи до Топ 4 след победа на Уест Хям (ВИДЕО)

В битката за 5-тото място, отборът на Арсенал победи Уест Хям с резултат 2:1 в мач от 19-я кръг на английската Висша лига. За „артилеристите” точни бяха Санти Касорла в 40-тата мин от дузпа и Дани Уелбек  в 44-тата.

За тима на Арсенал  това бе 9-тата победа от началото на сезона. „Топчиите” вече имат 33 точки и изместиха именно Уест Хям от 5-тото място

Загубата за „чуковете” беше втора поред и те отстъпват с едно място надолу в класирането и вече са 6-ти.

11-те на Сам Алардайс бяха Адриан, Рийд, Кресуел, Томкинс, Куюте, Каръл, Даунинг, Сако, О’Брайън, Амалфитано, Сонг.

Арсен Венгер започна с Шчезни, Дебюши, Мертезакер, Косчелни, Окслейд-Чембърлейн, Санчес, Монреал, Касорла, Фламини, Уелбек, Коклен.

Мачът започна на много високо темпо и домакините владееха повече топката. При корнер в 5-тата минута топката беше избита към центъра, където беше Алекс Сонг. С невероятно воле, бившият играч на „артилеристите” отбеляза красив гол и не се зарадва на попадението. То обаче беше отменено, защото при удара, двама от играчите на Уест Хям бяха в пасивна засада и пречеха на Шчезни да се ориентира.

Натискът на „чуковете” продължи, но чистите положения липсваха.

В 39-тата минута Томкинс бе оставен да стреля след центриране на Даунинг, но защитникът не успя да оцели вратата.

В последвалата атака на „артилеристите”, Санти Касорла бе спънат в наказателното поле от Уинстън Рийд и главният съдия Нийс Суорбрик отсъди 11 метров наказателен удар. Испанецът застана зад топката и не сбърка – 1:0 за Арсенал.

В  44-тата минута Дебюши и Чембърлейн пробиха по прекрасен начин от дясно, след което младият англичанин навлезе в наказателното поле и центрира топката на крака на Дани Уелбек. От близко нападателят нямаше как да сбърка и резултатът стана 2:0. Така завърши и първата част.

Втората част отново започна със натиск на домакините, но за разлика от първото полувреме, сега играчите на Сам Алърдайс успяха да отбележат. В 54-тата минута след центриране в наказателното поле Куюте се оказа на точното място и намали за 1:2.

След 70-тата минута и двата отбора вдигнаха темпото на игра. Испанският вратар на Уест Хям Адриан направи няколко впечатляващи спасявания и разочарова цялата нападателна линия на Арсенал. Първо спаси изстрел с глава на Чембърлейн, а след това разочарова съответно Уелбек и Санчес.

За Шчезни нямаше толкова работа, защото завърналият се след контузия Косчелни и капитанът Мертезакер направиха силен мач в защита.

Последните минути бяха кошмарни за Арсен Венгер и отбора му. Всичко интересно бе пред тяхната врата, но Шчезни и защитниците се справиха перфектно и запазиха крехката преднина на своя тим.