САЩ отново наби "лъвовете" на волейбол

снимка: fivb.org

България допусна своята седма поредна загуба в Световната лига по волейбол през тази година.

В Чикаго волейболистите на Камило Плачи бяха надиграни от тима на САЩ с 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 16:25) в група В на надпреварата.

Българите поведоха в резултата след първия гейм, но след това допуснаха пълен обрат и седма поредна загуба в тазгодишното издание на престижния турнир. Тимът ни започна силно в първия гейм и поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване.

Преднината на "трикольорите" се увеличи след втората задължителна пауза и те поведоха със 17:12. Атака на Тодор Скримов сложи точка на първата част и България поведе след 25:20 в своя полза.

Вторият гейм беше равностоен, но в него домакините не допуснаха българите да поведат в резултата, подобно на първата част. САЩ изравни, побеждавайки с 25:22 и отново даде сериозна заявка за постигането на нов успех в групата.

"Янките" поведоха с 16:12 в средата на третия гейм и не изпуснаха аванса си до края. Успешно нападение на Матю Андерсън даде преднина на домакините с 2:1 след 25:16. Четвъртият и последен гейм в срещата отново мина под пълния контрол на американския тим и той се поздрави със седми пореден успех в Лигата за 2014 година след ново 25:16.

Дебютиралият като титуляр за "лъвовете" Венелин Кадънков реализира 15 точки. Диагоналът Цветан Соколов не влезе в игра в тази среща. Тейлър Сандър пък отбеляза 20 точки за домакините. Те имат актив от 18 точки на първото място в група В, докато България има едва две спечелени точки на последното четвърто място.

В първите си два мача от тазгодишното издание на Световната лига българите загубиха на два пъти у дома срещу САЩ, като и двете поражения дойдоха след драматични обрати. На 22 юни двата отбора отново ще играят един срещу друг.