"Лъвиците" допуснаха обрат срещу Словения

България допусна второ поражение от Словения, падайки с 2:3 (21:25, 25:20, 25:18, 21:25, 10:15) при гостуването си в Копер в мач от груповата фаза на Европейската лига по волейбол за жени.

Българките водеха с 2:1 в геймовете, но след това допуснаха пълен обрат и второ поражение на словенска земя.

Селекционерът на българския тим Иван Петков пусна в игра стартов състав: Цветелина Николова, Силвана Чаушева, Виктория Григорова, Нася Димитрова, Гергана Димитрова, Симона Димитрова и либерото Жана Тодорова.

Българките поведоха в резултата след 25:21 в първия гейм, но след това допуснаха изравняване. Успехът в третата част с 25:18 беше достатъчен за спечелването само на една точка от мача, защото България загуби останалите два гейма с 21:25 и 10:15.

Нася Димитрова реализира 22 точки за българския отбор, а Симона Димитрова добави още 14 точки.. За домакините Марина Цветанович отбеляза 22 точки.

Във временното класиране в група "А" България е лидер с 11 точки, пред Словения с 9 точки. Двата отбора са изиграли общо по 6 двубоя, уточнява БТА.