САЩ и Канада направиха най-важните избори

Вратарят на финалиста в Западната конференция на НХЛ Лос Анджелис Кингс – Джонатан Куик – ще започне като титуляр на мрежата на САЩ в първия мач от програмата на Зимните Олимпийски игри в Сочи 2014.

Американците се изправят срещу Словакия от 14:30 часа в четвъртък, а Куик ще направи своя дебют на Олимпиада. Неговото включване в състава на САЩ беше сериозно дискутирано, защото заради контузия в слабините той не бе тренирал в продължение на два месеца до януари и имаше въпросителни дали изобщо ще бъде включен в отбора за Сочи 2014.

Куик беше в ролята на трети вратар на Олимпиадата във Ванкувър 2010 и така и не излезе на леда дори за минута. Тогавашният титуляр на САЩ Раян Милър този път ще отстъпи мястото си в състава на по-младия страж, като ще очаква възможност да се включи в игра при нужда.

Защитаващият олимпийската си титла Канада също направи важния избор на вратар в първия си мач в Сочи срещу Норвегия в четвъртък от 19:00 часа. „Кленовите листа“ са суперфаворити срещу скандинавците, чието трето поредно класиране на Олимпиада е считано за изключителен успех.

Вратарят на Монреал Канейдиънс Кери Прайс ще започне на вратата на Канада, а героят с 35 спасявания във финала срещу САЩ преди 4 години във Ванкувър Роберто Луонго (Ванкувър Кенъкс) ще играе в петък срещу Австрия във втория мач.

По подобие на колегата си от САЩ Джонатан Куик, Кери Прайс също ще направи олимпийския си дебют.