Сан Антонио с втора победа срещу Юта

Сан Антонио разгроми Юта със 114:83 точки в среща от 1/4 финалите на плейофите на Западната конференция на Националната баскетболна лига (НБА). Сан Антонио поведе с 2:0 победи в серията, в която се играе до четири успеха от седем мача.

За Юта това е втората загуба с най-голяма разлика в плейофите в клубната история. Най-голямата загуба на тима е с 42 точки разлика от Чикаго на финала в НБА през 1998-ма година. Домакините нямаха проблеми през целия мач, а във втората четвърт направиха серия от 20:0.

Тони Паркър завърши с 18 точки за победителите. Тим Дънкан се отличи с 12 точки и 13 борби. Рекордът на Сан Антонио за най-убедителна победа в плейофите е тази с 40 точки над Денвър през 1983-та година. Мач номер 3 е в събота в Солт Лейк Сити.

Орландо загуби домакинския си двубой от Индиана със 74:94 точки в плейофите на Изток. Индиана води в серията с 2:1 победи. Дани Грейнджър реализира 26 точки за победителите, а Рой Хибърт добави 18 точки и 10 борби. За "магьосниците" Глен Дейвис беше най-полезен с 22 точки. Следващата среща е в Орландо в събота.

О Джей Майо вкара 10 от своите 20 точки през четвъртата част при победата на Мемфис със 105:98 точки над Лос Анджелис Клипърс. Резултатът в серията е равен - 1:1 победи. Руди Гей се отчете с 21 точки за победителите, за които шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Майк Конли записа 19 точки, Зак Рандолф - 15 точки, а Тони Алън - 10 точки. Крис Пол вкара 29 точки за Клипърс, а Блейк Грифин реализира 22 точки.