Самураите и Лъвовете от Теранга хиксираха

Япония и Сенегал врътнаха стратегическо реми 2:2, което остави и двата отбора на първите две места в Група "H" на Мондиала с по 4 точки. Другите два тима в групата са Колумбия и Полша, които пък са с нулев актив, но тази вечер от 21:00 часа играят помежду си.

Срещата започна по-добре за африканците, които откриха резултата в 12-ата минута. Юсуф Сабали стреля опасно, Кавашима изби топката, но тя рикошира в Садио Мане и влетя в японската врата - 0:1. В 23-ата минута Ейжи Кавашима отрази страхотен шут на Исмаила Сар.

Япония стигна до изравняване на резултата в 34-ата минута, когато Юто Нагатомо намери Такаши Инуи, а нападателят вкара по прекрасен начин в долния ляв ъгъл на Сенегал - 1:1. В 39-ата минута Мбайе Нианг излезе очи в очи с Кадим Н'Диайе, но не успя да го преодолее.

Сенегал започна по-добре и второто полувреме, като на два пъти Кавашима се намеси добре при изстрели на Папе Н'Дайе и Мбайе Нианг. В 64-ата минута Иуи Осако бе близо до гола, след като негов шут се отби в напречната греда на Сенегал.

Така се стигна до 71-ата минута, в която африканците поведоха за втори път. Голмайстро бе Муса Уаге, който бе намерен в наказателното поле от съотборник и завърши по прекрасен начин - 1:2.

В 78-ата минута Япония отново стигна до равенството. Голмайстор за "самураите" бе резервата Кейсуке Хонда, който се възползва от голяма грешка в отбраната на африканците - 2:2. До края на срещата двата тима играха предпазливо и закономерно завършиха при 2:2.