Сампдория срази Лацио с 3:1 у дома

снимка: АП

Отборът на Сампдория се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите след като победи Лацио с 3:1 в мач от 21-вия кръг на италианската Серия А.

"Моряците" откриха резултата с гол на Дженаро Делвекио в 13' на двубоя, а Томазо Роки изравни за "небесносините" 17' по-късно.

След почивката, обаче, футболистите на Валтер Мадзари бяха по-концентрирани и с два бързи гола прекършиха европейските надежди на "римските орли".

Касано бе точен за домакините в 51' на срещата, а три минути след него Станкевичус се разписа във вратата на Лацио за крайното 3:1.

С победата днес Сампдория се изкачи на 15-то място в италианското първенство и се отдалечи от зоната на изпадащите, докато Лацио се закотвиха в среда на таблицата и заема 10-та позиция с 31т. в 21 мача.