Дженоа спря Милан в края

Отборите на Милан и Дженоа не успяха да се победят в срещата си от 21-ия кръг на италианската Серия А. Мачът приключи при равенство 1:1 като гостите от Генуа изравниха в края на мача.

Първото полувреме Милан игра по-добре и създаде няколко добри положения. С пропуски се отчетоха Алешандре Пато и Кака преди Дейвид Бекъм да открие в 33-ата минута. Той изпълни перфектен пряк свободен удар от малък ъгъл и даде преднина на тима си.

През второто полувреме треньорът на Милан Карло Анчелоти реши да търси запазване на резултата. Той извади от игра единствения си нападател Пато и заложи на петима човека в защита. Това логично доведе до по-активна игра на гостите. След няколко пропуска футболистите на Дженоа стигнаха до гол. В 87-ата минута Диего Милито изравни след разбъркване в наказателното поле на домакините и донесе точката на тима си.

С равенството Милан остава на трета позиция с 43 точки, колкото има и вторият Ювентус. Дженоа са четвърти с 36.