Волфсбург победи Ханза; Веен изненада Карслруе

снимка: АП

Отборът на Волфсбург се класира на четвъртфинал в надпреварата за Купата на Германия, след като преди броени минути разгроми с 5:1 над втородивизионния тим на Ханза Рощок.

Двата тима играха равностойно през първата половина на двубоя, но след почивката класата на Волфсбург си каза думата.

В 58' Графите изведе "вълците" напред в резултата, а седем минути по-късно отново бразилеца успя да преодолее противниковия вратар за 2:0.

Само три минути след второто попадение на Графите гостите от Ханза успяха да върнат надеждите на феновете, след като Филингер реализара за 2:1.

Радостта на привържениците на Рощок обаче трая само 10', тъй като в 79' на двубоя Гентнер бе точен за 3:1. В 86' бразилецът Графите оформи своя хеттрик след като бе точен от дузпа за 4:1. В даденото от съдията продължение Графите стана едиснтвеният герой в мача, след като с четвъртото си попадение в двубоя направи резултата 5:1.

В последната осминафинална среща среднякът от Втора Бундеслига Веен поднесе изненада, след като победи като гост елитния Карлсруе с 1:0.

Герой за гостите бе Кьониг, който класира своя тим за четвъртфиналите с гол в 73' на двубоя.