Само два български отбора сред първите 450 в света

Испанският гранд Барселона остана начело в световна клубна ранглиста на Международната федерация по футболна история и статистика (IFFHS) за месец ноември, която беше оповестена днес.

Каталунците, които са убедителни лидери в Примера Дивисион и вече си осигуриха място на осминафиналите в Шампионската лига, имат 345,0 точки. На второ място остана друг испански тим - Атлетико Мадрид. Възпитаниците на Диего Симеоне имат 298,0 точки след силния старт на сезона. Трети излезе аржентинският гранд Бока Хуниорс с 284,0 точки.

След прогрес с десет места, в топ 10 се завръща Олимпик Лион, който е лидер във френското футболно първенство.

Само два български клуба попадат в топ 450 на класацията за ноември. Шампионът и водач в класирането на А група Лудогорец пада с 6 места и вече дели 309-о място със 74,0 точки, а Левски се свлича с 35 позиции до 431-ата с 60,0 точки.

Португалският Бенфика е обявен за отбор на ноември, след като през месеца спечели всичките си срещи от вътрешното първенство и международните турнири, посочва БТА.