Емил Велев с първа победа начело на Локо Сф (СНИМКИ)

Отборът на Локомотив (София) се поздрави с победа с 3:1 над Черноморец в последния мач от първите осминафинални двубои за Купата на България, игран на стадион "Славия" в София.

Това бе първа победа за новия наставник на столичните "железничари" Емил Велев, откакто пое клуба, след като преди това той записа загуби от Мастер (Бургас) за Купата, а след това и от Литекс в А група.

Головете за домакините от Локо (Сф) отбелязаха Димитър Илиев (8'), Светослав Петров (45') и Антонио Павлов (75'), а почетното попадение за "акулите" бе дело на Георги Терзиев в 57-ата минута.

Възпитаниците на Емил Велев започнаха по-активно срещата и още в първите минути създадоха няколко добри положения пред вратата на Черноморец. Локо (Сф) можеше да открие резултата още в 4-ата минута, когато Атанас Борносузов центрира в наказателното поле, където Георги Христов засече топката с глава, но тя мина на сантиметри от целта.

Натискът на столичните "железничари" бе материализиран четири минути по-късно (8'), когато Георги Христов пусна топката по земята, успоредно на голлинията, а Димитър Илиев в засече в мрежата за 1:0.

До края на полувремето вратарят на Черноморец Стоян Колев трябваше да се намесва решително на няколко пъти след удари на Светослав Петров и Павел Петков.

Така се стигна до последната 45-а минута на първата част, когато Локомотив нанесе втория си удар в мача. Топката попадна в Светослав Петров, той преодоля двама противникови защитници и с премерен удар, не остави шансове на Стоян Колев, удвоявайки преднината на своя отбор.

Черноморец върна един гол след почивката, а точен бе Георги Терзиев в 57-ата минута. Той се възползва от неудачна намеса на стража на Локо Валентин Галев при едно центриране от фаул, и от непосредствена близост намали на 2:1.

До края на мача темпото на игра спадна, като причина за това бе и сериозният снеговалеж, който започна да се изсипва над София. Все пак Локомотив успя да стигне до още един гол, с който сложи точка на спора. В негов автор се превърна Антонио Павлов, който направи 3:1 с диагонален удар от границата на наказателното поле.

Така Локомотив (София) си осигури комфортна преднина преди реванша на стадион "Лазур" в Бургас, който е насрочен за 15 декември (събота) от 13:00 часа.