Фиорентина повали Милан насред "Сан Сиро" (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Фиорентина се наложи с 3:1 при гостуването си на Милан в мач от 12-ия кръг на Серия А.

Головете за "Ла Виола" отбелязаха Алберто Акуилани (10'), Борха Валеро (38') и Мунир Ел Хамдуи (88'). Почетното попадение за "росонерите" пък бе дело на влезлия като резерва Джампаоло Пацини в 60-ата минута, а Алешандре Пато изпусна дузпа за Милан през първото полувреме (34').

След този успех Фиорентина се изкачи на 4-о място във временното класиране на Серия А с актив от 24 точки, а Милан заема незавидната за името на клуба 13-а позиция с 14 точки.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за гостите от Флоренция, които откриха резултата още в 10-ата минута. Алберто Акуилани се възползва от грешка в защитата на Милан и останал непокрит на точката на дузпата, прати топката в долния десен ъгъл на Кристиан Абиати за 0:1.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри реагираха веднага и натиснаха съперника си, което доведе до спечелването на дузпа от Пато в 34-ата минута. Зад топката застана потърпевшият, но прати топката високо над вратата.

Четири минути по-късно (38') Фиорентина нанесе втория си удар, а точен бе Борха Валеро, който се възползва от подаване на Мануел Паскуал и с премерен удар удвои резултата в полза на своя отбор.

След почивката Масимилиано Алегри потърси промяна с пускането в игра на Джампаоло Пацини и Боян Къркич, които замениха съответно Пато и Урби Емануелсон. Това даде резултат и в 60-ата минута Пацини намали, след като направи добавка след удар на Филип Мексес в гредата.

Десет минути преди края на мача Даниеле Бонера се контузи, а Алегри вече бе извършил и трите си смени, което доведе до хаос в защитата на "росонерите", която и без това не се справяше особено добре.

Футболистите на Фиорентина не пропуснаха да се възползват от ситуацията и първо резервата Матиа Касани нацели греда в 85-ата минута, а малко след това (88') друга резерва на "виолетовите" - Мунир Ел Хамдуи оформи крайното 3:1 със страхотен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

szólj hozzá: Milan vs Fiorentina 1:3 GOALS HIGHLIGHTS