
Отборът на Беларус постигна първа победа на Олимпийските игри във Ванкувър, след като в мач от група С се наложи над аутсайдера Германия с 5:3. С две попадения за тима на Беларус се отличи ветеранът Алексей Калужни.
Денис Зайденберг даде аванс на германците в първата третина, но малко след това Алексей Угаров изравни. В средата на втората третина Калужни бе точен за 2:1 за беларусите, а в средата на третата Сергей Костицин направи 3:1.
Само в рамките на 2 минути обаче германците успяха да се върнат в мача. Джон Трип и Марсел Гоч бяха точни за 3:3, но 5 минути преди края Беларус реши нещата в своя полза. Руслан Салей направи 4:3 в 15-ата минута на третината, а Калужни бе точен в последната минута, оформяйки крайното 5:3.
Двата тима са на дъното в класирането в група С, а днес играят другите два тима- Финландия и Швеция.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ