Рууни: Сигурен съм, че всички фенове на Евертън празнуват

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни изрази своето задоволство от двата гола, които отбеляза за победата на „червените дяволи" с 2:1 над Ливърпул.

С този успех шампионите излязоха начело в таблицата на Премиършип, макар Манчестър Сити все още да не са изиграли своя мач срещу Астън Вила.

26-годишният футболист заби две попадения в рамките на пет минути в началото на второто полувреме на „Олд Трафорд". За мърсисайдци един гол отбеляза завърналият се след наказание Луис Суарес 10 минути преди края на срещата.

След мача английският национал, който е бивш футболист на Евертън, заяви, че се надява и феновете и на Юнайтед, и тези на „карамелите" да празнуват заедно с него.

„Страхотно е да вкарваш голове. Радостни сме от трите точки. Винаги е страхотно да отбележиш срещу Ливърпул. Сигурен съм, че всички фенове на Евертън ще празнуват тази вечер", сподели Рууни пред Sky Sports News.

Преди срещата уругвайският национал Луис Суарес не пожела да се здрависа с Патрис Евра от Юнайтед и това нажежи атмосферата както на терена, така и по трибуните още преди двубоя да е започнал.

Рууни обаче отказа да коментира ситуацията и заяви, че се концентрира само върху футбола.

„Всички ние сме професионалисти и трябва да се концентрираме върху нашата работа на терена. Проблемът между Евра и Суарес е тяхна работа и ние не трябва да се намесваме", категоричен е голмайсторът на „червените дяволи".

Нападателят бе близо и до хеттрик, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

„Пропуснах, но нищо, друг път ще вкарам", не се притесни Уейн Рууни.