Евертън удари Челси и разклати стола на Вилаш-Боаш

Стивън Пиенаар и Денис Стракалурси реализираха головете за победата с 2:0 на Евертън над Челси на „Гудисън Парк".

Въпреки че влезе в сблъсъка от 25-ия кръг на Премиършип като фаворит, тимът от Лондон записа много слаб мач, както призна и самият мениджър Андре Вилаш-Боаш.

Португалският наставник със сигурност ще бъде поставен под още напрежение, след като миналата седмица пропусна да победи Манчестър Юнайтед, а сега допуска поражение от по-непретенциозен отбор.

Челси остава на 4-то място с 43 точки, колкото има и Арсенал, но Нюкясъл е с 42 и още не е изиграл дербито срещу Тотнъм, което ще започне от 19:30 днес.

„Сините" загубиха за трети пореден път на „Гудисън Парк", като вече нямат успех в 4 мача за първенство, а допълнителна лоша новина е контузията на Ашли Коул, който напусна терена накуцвайки.

Евертън пък записа втора поредна победа над гранд от Англия като домакин, след като вече бе надиграл Манчестър Сити пред собствена публика.

В 5-ата минута Пиенар напредна и нахлу в наказателното поле, като си нагласи спокойно топката и простреля Петър Чех, за да отбележи първия гол в срещата - 1:0.

До края на полувремето гостите упражниха сериозен натиск, но с пропуски се отчетоха Даниел Стъридж, Франк Лампард и Фернандо Торес, които не можаха да материализират добрата игра на Хуан Мата.

Активността на испанеца обаче не бе достатъчна дори за точка, като Торес отново не можа да намери мрежата след подаване на Жозе Босингва.

18 минути преди края на мача Фил Невил открадна топката от Коул и изведе Донован в предни позиции. Американецът поднесе кълбото на връхлитащия Стракалурси, който го прати покрай плонжа на излезлия напред Чех.