Руснак блести за Чикаго Блекхоукс при пета поредна победа в НХЛ

Ден след като отбеляза два гола и донесе победата на Чикаго Блекхоукс над Питсбърг Пингуинс с 3:2, Артьоми Панарин отново наниза две попадения срещу същия съперник, а Чикаго спечели с 3:1 в собствената си зала "Юнайтед Сентър".

Руският новобранец, който вече има 15 гола на сметката си от началото на сезона, реализира първия и втория гол за тима си. Попаденията паднаха през първата и третата част, а между тях за гостите от Питсбърг се разписа друг руснак - Евгени Малкин.

Крайното 3:1 беше оформено от финландеца Туево Теравайнен, който отбеляза на празна врата минута преди края.

Победата е пета поредна за Чикаго и с нея тимът излезе на второ място в Западната конференция с 54 точки, шест по-малко от водача Далас. Питсбърг пък пропусна шанса да се върне в зоната на плейофите, като остава на точка от нея с 43 пункта.