Русия срази България с 4:!

България загуби от Русия с 1:4 във втория си мач от група 3 на европейското първенство по бадминтон за смесени отбори, което се провежда в руската столица Москва.

Единствената победа постигна Линда Зечири, която се наложи над Ела Дил с 16:21, 21:18, 21:16.

На смесени двойки Андрей Ашмарин и Ксения Поликарпова спечелиха срещу Юлиян Христов и Петя Неделчева с 21:16, 21:9 за 26 минути. Владимир Малков победи Иван Русев с 21:11, 21:10 за 25 минути на сингъл мъже.

При мъжките двойки Владимир Иванов и Иван Созонов се наложиха над Юлиян Христов и Иван Русев с 21:14, 21:10 за 22 минути.

На двойки-жени Валерия Сорокина и Нина Вислова спечелиха срещу Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова с 21:13, 21:11 за 30 минути.

Така България приключва участието си в надпреварата с победа и загуба. Българите са на второ място в класирането след успеха с 4:1 над Исландия, но според регламента само победителят от групата се класира за четвъртфиналите.