Русия разби Израел в Тел Авив

Русия записа втори пореден успех в квалификациите за Световното първенство в Бразилия след 2 години, след като тази вечер в Тел Авив надигра Израел с разгромното 0:4. В герой за Сборная се превърна Кержаков, който наниза два гола, единният от които още в 7-ата минута.

По този начин тимът на Капело, който пое отбора след провала на Евро 2012, е едноличен лидер в група F, събирайки 6 точки след две победи над Северна Ирландия и днес срещу Израел. Головата разлика на Кержаков и компания пък е 6:0.

Русия започна по-добре срещата и от самото начало Кержаков се опита да стреля, но Ауате успя да се намеси. В 7-ата минута обаче нападателят стреля от пряк свободен удар, като изстрелът му от около 24 метра намери целта - 0:1 за Русия на Капело.

По-добрите действия на футболистите от Сборная продължиха, като те пропуснаха още няколко положения преди да матират вратаря на домакините за втори път. В 18-ата минута най-опитният играч в състава на Израел Тал Бен Хаим сбърка подаване пред своето наказателно поле, а Широков веднага пусна извеждащ пас към Бистров, който беше посечен остро от Хаим. Съдията не отсъди нищо, след като Кокорин нанесе кинжален удар за 0:2.

Грубата игра на Хаим обаче коства на Русия Бистров, който бе заменен Семедов, а по-късно Кокорин също принудително напусна терена, като на негово място се появи Фейзулин.

В края на полувремето Израел можеше да отбележи два гола, като първо Ради нацели горната греда, а след това Езра изведе Бенаюн сам срещу вратаря, но Березуцки с невероятна намеса в последния момент спаси своя отбор от сигурен гол - 0:2 в края на полувремето.

Вторите 45 минути започнаха с няколко удара на Израел, като най-опасните от тях бяха на Бен Хаим и Басат, но и двамата стреляха покрай вратата. В 64-ата минута пък Русия направи страхотна атака, като Фейзулин подаде на Кержаков, който безпроблемно останал очи в очи с вратаря на домакините реализира за 0:3.

В 77-ата минута пък поредната добра атака на гостите завърши с пас към Семедов в наказателното поле. Той проби към аутлинията и центрира в малкото наказателно поле, където Фейзулин засече от воле и вкара за крайното 0:4.