Фабиано с повиквателна за Бразилия за мачовете с Аржентина

снимка: Reuters

Нападателят Луис Фабиано за първи път е включен в бразилския национален отбор по футбол след Мондиал 2010 за приятелските мачове с Аржентина в края на този месец и началото на следващия.

Бразилия е домакин на своя стар съперник Аржентина на 19 септември в Гояния, а на 3 октомври е срещата-реванш в Ресистенсия в северната част на Аржентина.

За последно Луис Фабиано игра на Мондиал 2010, когато Бразилия бе елиминирана на четвъртфиналите от Холандия.

Преди 18 месеца Луис Фабиано премина от Севиля /Испания/ в Сао Пауло, но претърпя две операции на коляното. Селекционерът на бразилския национален отбор Мано Менезес повика Лис Фабиано в отбора след победата над Китай с 8:0 в понеделник.

Друг интересен факт е, че "селесао" ще играе само с футболисти от местното първенство, което означава, че гръмките трансферни удари на Челси и ПСЖ - Оскар и Лукаш Моура, няма да бъдат викнати за мачовете с Аржентина.