Румъния спечели отборната титла при жените

Румъния спечели отборната титла на европейското първенство по спортна гимнастика за жени, което се провежда в "Арена Армеец" в София.

Тимът в състав Диана Лаура Булимар, Лариса Андреа Йордаче, Андреа Еугения Мунтяну, Алина Станила и Силвия Зарзу събраха сбор от 172.754 точки. Румънките бяха втори в квалификациите, но на финала победиха Великобритания и Русия. За Румъния това е седма европейска отборна титла в историята.

Тимът на Великобритания - Ребека Дауни, Клаудия Фрагапейн, Руди Харълд, Ребека Туни и Хана Уилън завоюваха среброто със сбор от 170.663 точки. Така британките спечелиха първия отборен медал в историята си, след като донесе най-доброто им класиране бе четвърто място.

На трето място остана шампионът от Бирмингам'2010 Русия със 169.329 точки. Отборът е в състав Мария Харенкова, Алия Мустафина, Анна Родионова, Аля Сосницкая и Дария Спиридонова.

На четвърто място е Германия със 166.796 точки, а на пето - Италия, със звездата си с български корени Ванеса Ферари, със 161.488 точки.

Европейското първенство за жени завършва утре с финалите на отделните уреди при девойките и при жените от 9.30 до 16.30 часа.