Рома посече Интер в дербито на "Меаца" (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Рома разпиля отбраната на Интер с убийствени контраатаки и заслужено спечели с 3:1 дербито на „Джузепе Меаца".

Дебютантът Алесандро Флоренци откри резултата в 15-ата минута след подаване на Франческо Тоти, а Антонио Касано вкара първия си гол за Интер с помощта на рикошет в първата добавена минута на полувремето, за да изравни.

След почивката обаче две светкавични контраатаки направиха безпомощни централните защитници Андреа Ранокиа и Матиас Силвестре - първо в 68-ата минута Пабло Освалдо се разписа с прекрасно копване на топката, а в 81-ата резервата Маркиньо подпечата победата на Рома.

Така Интер затвърди впечатленията, че на собствения си стадион играе доста неубедително, след като от три срещи през новия сезон има 2 поражения и 1 равенство - 0:3 от Хайдук в Лига Европа, 2:2 с Васлуй и сега нова изразителна загуба.

Рома изглеждаше тактически перфектно на „Меаца" и наставникът Зденек Земан даде заявка, че ще бъде опасен за всеки противник, който тръгне да се надиграва с него.

Двата тима претърпяха радикални проблеми през лятото, като и двамата треньори имаха много нови лица в съставите си - за Рома дебют направи Матиа Дестро именно срещу бившия си тим, а новото попълнение Федерико Балдзарети отново почна сред титулярите.

В атаката обаче най-опасните лица оставаха Пабло Освалдо и зад него Франческо Тоти. Друг дебютант в халфовата линия - Алесандро Флоренци - направи впечатление още през първото полувреме, а Панайотис Тахцидис също се понрави с изявите си.

Интер бе без седем контузени още от мача срещу Васлуй в Лига Европа, като Андреа Страмачони заложи в атака на Антонио Касано и Диего Милито. Новопривлеченият Алваро Перейра започна сред титулярите, но не впечатли особено с продукцията си на терена. След почивката влязоха Филипе Коутиньо, Естебан Камбиасо и Родриго Паласио.

Рома доминираше по отношение на владението на топката и не бе изненадващо, че в 15-ата минута Франческо Тоти центрира отляво и напълно необезпокояваният Алесандро Флоренци с глава прати топката в мрежата.

Не за първи път в мача централната двойка защитници и изобщо цялата защита на Интер оставаше със закъснели реакции. Матиас Силвестре и Андреа Ранокиа не демонстрираха никакъв синхрон и бяха разпиляни от бързите контраатаки на „вълците".

Иначе „нерадзурите" приложиха домакински натиск на съперника си в търсене на изравнителен гол. Диего Милито направи два големи пропуска преди почивката - първо ударът му бе париран с вещина от Маартен Стекеленбург, а при втория по изумителен начин на 2 метра от вратата фронтално Принца не нацели очертанията.

Все пак в 46-ата минута на първото полувреме Касано овладя топката на ъгъла на наказателното поле, завъртя се и финтира двама бранители, преди да стреля силно към вратата. Топката рикошира в крак на защитник и стана неспасяема за Стекеленбург, след което с помощта на гредата се оплете в мрежата - 1:1.

През второто полувреме обаче предимството на Интер във владението на топката не водеше до позитиви за домакините. Фреди Гуарин бе деен участник в изграждането на атаките, но прекаляваше с ударите от далечна дистанция, които не бяха точни.

В един момент пролича и липсата на идеи в играта на „нерадзурите", защото футболистите на Рома демонстрираха изключителна стабилност в защита, а в същото време контраакциите на „вълците" бяха смъртоносни.

Феноменален 20-метров пас на Тоти разцепи центъра на защитата на Интер и хвана неподготвен Ранокиа, който изпусна Освалдо. Нападателят на Рома се откъсна сам срещу вратаря и с едно великолепно копване на топката преодоля съпротивата на Лука Кастелаци - 1:2.

В търсене на бърз изравнителен гол Интер съвсем забрави за подсигуряване отзад, което доведе до ново попадение в мрежата им. Този път влезлият като резерва след почивката Маркиньо се измъкна от бранителите в синьо-черно и почти от аутлинията с безпощадно воле матира стража на домакините Кастелаци за крайното 1:3.

В последната минута на редовното време Освалдо получи пресилен втори жълт картон за игра с ръка, разчетена от рефера като умишлена.

szólj hozzá: Inter Milan vs Roma 1:3 GOALS HIGHLIGHTS