Димитър Рангелов донесе точка на Люцерн

снимка: EQ Images

Димитър Рангелов спаси точката за Люцерн при гостуването на Санкт Гален, след като се разписа за 1:1 в 90-ата минута от дузпа. Той се разписа след като съдията Адриен Жакоте отсъди дузпа заради нарушението срещу египтянина Махмуд Абдул Хараба.

Срещата започна много лошо за гостите от Люцерн, тъй като Томислав Пулийч си вкара автогол за радост на феновете на мъховете. След това двата отбора създадоха доста голови положения, а веднага след автогола пред Рангелов имаше два добри шанса за гол, които той пропусна.

Рангелов получи и жълт картон в 38-ата минута за нормален фаул, който според повечето медии не е заслужавал официална санкция. Попадението на българина е 6-о за него през този сезон.

Тази вечер той ще пътува от Мюнхен за София и утре ще се присъедини към националния отбор на България за контролата с Беларус, която ще се играе на 5-и март.

Люцерн е на 5-о място с 36 точки, а Санкт Гален е 7-и с 31. Базел е начело с 44, Йънг Бойс е на 2-а позиция с 40.