Рон Денис: Състезанията в Северна Америка не са отписани

снимка: БГНЕС

Шефът на Макларън Мерцедес Рон Денис заяви, че нито един от отборите на Формула 1 не е предал Северна Америка предвид, че в календара за сезон 2009 няма да присъства писта нито в САЩ, нито в Канада, което е прецедент от 50 години насам.

 

След като Индианополис изчезна от календара за 2008 година, а ФИА отхвърли и Гран При Канада през 2009, другата година ще бъде първата, в която на континента няма да се проведе състезание от този спорт.

 

"Никой не бива да си мисли, че сме обърнали гръб на Северна Америка", заяви Денис пред Асошиейтед Прес. "Наистина се опитваме да намерим модел, който да работи, но все още не сме открили разрешение. Това не означава, че сме се отказали от тези писти. Очакваме да се завърнем в рамките на три години", допълни Денис.