Рома се избави от провал на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома пропиля великолепен шанс да съкрати изоставането си от шампиона и лидер Ювентус, който вчера в своя двубой от 14-ия кръг записа нулево равенство като гост на Фиорентина.

„Вълците“ от Рим обаче за малко не претърпяха неочаквано поражение като домакин на „Олимпико“ от Сасуоло и не се доближиха до „Старата госпожа“. Рома бе изправен пред угрозата да загуби с 1:2, но в последните секунди на добавеното време стигна до равенство 2:2, благодарение на гол на Адем Ляич.

Рома продължава да бъде убедително на второ място с 32 точки, докато Юве е с 35, а Сасуоло вече е на десета позиция с 18 пункта.

В 15-ата минута шокираща грешка на крайно неубедителния през този сезон Морган де Санктис отново коства сериозни неприятности на „вълците“. Янга-Мбива върна топката по безобиден начин към вратаря си, но той се засуети достатъчно, за да може Симоне Дзадза с шпагат да пресече опита за изчистване в предни позиции и при рикошета кълбото да се оплете в мрежата на домакините – 0:1.

4127133

В 18-ата минута защитата на Рома се пропука в средната си част и позволи на Симоне Мисроли с великолепно дълго подаване на изведе Дзадза на стрелкова позиция фронтално срещу вратата. Италианският национал укроти кълбото и с мощен шут разстреля Де Санктис, за да направи 0:2.

Дзадза е единственият футболист през сезона, който има попадения срещу най-добрите два отбора – Ювентус и Рома. За първи път от февруари 2013-та година срещу Каляри пък „вълците“ се озоваха в позиция на изоставащи с повече от един гол разлика. За последно пък на 29-ти октомври 2011-та срещу Милан Рома си позволи да допусне два гола на „Олимпико“ преди почивката.

4127132

Въпреки че имаха все още около половин час до края на полувремето, домакините не можаха да осъществят достатъчно силен натиск, за да притеснят противника. В самото начало на второто полувреме пък един от най-опитните на терена – Даниеле де Роси – направи нелепа грешка, която до голяма степен попречи на „вълците“ пълноценно да търсят обрат в мача.

За задържане на съперник Де Роси получи втори жълт картон и още в 58-ата минута остави съотборниците си с човек по-малко. Въпреки това Рома върна интригата в 78-ата минута, макар и благодарение на сериозна грешка в защитата на противника – Симе Върсайлко игра с ръка в наказателното поле на Сасуоло и съдията отсъди дузпа.

4127131

Зад топката застана Адем Ляич и с хладнокръвно изпълнение в средата на вратата реализира петия си гол през сезона, за да затвърди статута си на водещ голмайстор в тима. В 93-ата минута отново той бе на точното място в наказателното поле, за да засече необезпокоявано топката в опразнената мрежа след подаване отдясно по земя на Алесандро Флоренци за крайното 2:2.

Следващата седмица Рома приема Манчестър Сити в решителен мач от Шампионска лига на „Олимпико“ - победителят ще се класира за осминафиналите, при голово равенство напред ще продължат Сити, а при нулево реми ще празнува Рома.