Ибрахимович прати ПСЖ на върха

Френският шампион Пари Сен-Жермен поне временно се изкачи на върха в класирането на Лига 1 след изиграването на два мача от 17-ия кръг. Столичният клуб осъществи обрат от 0:1 до 2:1 на стадион „Парк де Пренс“ при домакинството си на Нант и изпревари към момента Олимпик (Марсилия) с две точки в борбата за лидерството.

Американският национал Алехандро Бедоя даде малко изненадващ аванс на Нант в 8-мата минута, но суперзвездата на ПСЖ Златан Ибрахимович успя да обърне развоя на събитията в полза на домакините.

В 34-ата минута шведският стрелец се възползва от подаване на Лукас Моура, за да изравни на 1:1, а в 48-ата прониза за втори път мрежата на Нант и донесе ценния успех на столичани преди ключовото им гостуване в Каталуния в Шампионска лига.

ПСЖ събра 37 точки и с мач повече е на първо място в класирането след 17 кръга, докато вторият Марсилия е с 35 и утре от 22 часа приема Метц на „Стад Велодром“. Нант е на 8-мо място с 24 пункта.

Столичани гостуват на „Камп Ноу“ следващата седмица в Шампионска лига и се нуждаят минимум от равенство, за да завършат на първо място в групата си и да изпреварят Барселона в крайното класиране на груповата фаза.

Златан Ибрахимович пък очевидно започва да възвръща головата си форма, след като вече увеличи сметката си на 8 попадения в Лига 1 и по този показател отстъпва само на Андре-Пиер Жиняк (Марсилия) с 11 и Александър Лаказет (Лион) с 12.

Paris Saint Germain 2-1 Nantes - All Goals...by LivegoalHD