Дузпа донесе пирова победа на Манчестър Сити (ВИДЕО)

Шампионът на Англия Манчестър Сити спечели с 1:0 домакинството си на Евертън в последен мач от съботната програма на 15-ия кръг във Висшата лига, но загуби заради контузия суперзвездата си и голмайстор на първенството Серхио Агуеро.

Още в 5-ата минута аржентинският стрелец напусна принудително терена с на пръв поглед травма в коляното, която го накара да се разстрои докато излизаше извън очертанията на игрището с подкрепата на медицинско лице от щаба на Сити.

4127121

Иначе в 24-ата минута от дузпа Яя Туре реализира единствения гол в срещата с единствения точен удар в рамките на първата част. Завърналият се в строя халф от Кот д'Ивоар е отбелязал всичките седем дузпи в Премиършип за Манчестър Сити, с които се е нагърбил досега.

Джеймс Милнър бе повален на тревата близо до границата на пеналтерията от колегата си в английския национален отбор Фил Ягиелка.

4127137

Евертън имаше само един добър шанс за изравняване през първото полувреме, когато шут на Кевин Миралас бе отклонен встрани от вратата. След почивката Хосе Поцо, който замени Кун Агуеро, можеше да се разпише за 2:0, след като получи добър пас от Джеймс Милнър, но изстрелът му от изгодна позиция бе париран отлично от Тим Хауърд.

В заключителните минути двата тима си размениха по един отличен шанс за ново попадение, но първо Джо Харт попречи с великолепен рефлекс на Ромелу Лукаку да изравни, а в ответната атака в 83-ата минута Самир Насри направи хубав пробив, но стреля право в ръцете на Хауърд.

4127138

Манчестър Сити вече има 33 точки в актива си и по най-добрия начин се възползва от първата загуба на лидера Челси по-рано през деня – 1:2 от Нюкасъл, която остави тима на Жозе Моуриньо с 36 пункта. Евертън е 11-ти с 18 точки, колкото има и Стоук Сити, победил по-рано днес Арсенал с 3:2.