Рома премаза Киево и отново набира скорост

Отборът на Рома стъпи на краката си след разочароващото поражение от Ювентус преди две седмици и се върна на победния път в Серия А, печелейки с 3:1 домакинството на Киево в среща от 7-ия кръг.

По този начин "джалоросите" събраха актив от 18 точки и отново се изравниха с лидера Ювентус, който обаче все още не е изиграл гостуването си на Сасуоло по-късно тази вечер.

Киево пък инкасира пета загуба от седем двубоя до момента, като "магаренцата" остават с четири точки в актива си и на само пункт над зоната на изпадащите в италианския елит.

Домакините решиха всичко в двубоя още през първата част, когато "вълците" реализираха и трите си гола в мача.

Началото на голеадата даде Матиа Дестро още в 4'. Таранът засече с глава точно центриране на Миралем Пянич и изведе Рома напред - 1:0.

В 25' резултатът на "Олимпико" вече бе и удвоен. Адем Ляич получи подаване от Франческо Тоти и със страхотен удар не остави шансове на Франческо Барди, доближавайки Рома до крайния успех.

Всичко в сблъсъка окончателно приключи осем минути по-късно, когато "джалоросите" получиха правото и да изпълняват дузпа. Зад топката застана капитанът Франческо Тоти, който бе безпогрешен от бялата точка и окончателно отказа Киево от нещо повече в двубоя.