Ди Матео дебютира с победа начело на Шалке

Юлиан Дракслер вкара един гол и подаде за още един при успеха на Шалке 04 над Херта с 2:0 в 8-ия кръг на Бундеслигата.

Това беше и дебют за новия треньор на кралскосините- италианецът Роберто ди Матео, който пое отбора през седмицата. Шалке 04 е на 8-о място с 11 точки, а берлинчани са на 13-о място с 8.

Холандският таран Клаас-Ян Хунтелаар откри резултата в 19-ата минута с чудесно изпълнение с глава, засичайки подаването на Дракслер. В 65-ата минута германският национал добави второто попадение за успеха на Ди Матео, като и рикошет в крак на бранител му помогна.

През новата седмица Ди Матео, който е победител с Челси в Шампионската лига, ще стартира и международните си мачове с новия отбор срещу Спортинг (Лисабон).

Домакините имаха сериозен късмет, тъй като до гола нямаха много положения, а вратарят им Фьорман спаси опасен удар на тунизиеца Енис Бен Хатира.

След второто попадение пък Саломон Калу, който е европейски шампион с Челси под ръководството на Ди Матео, можеше да върне едно попадение след пас на капитана на гостите Лустенбергер, но отново шансът не беше на тяхна страна.