Челси показа, че може и без Диего Коста

Едноличният лидер в английската Висша лига Челси продължава да крачи към шампионската титла, след като днес "сините" спечелиха с 2:1 визитата си на Кристъл Палас в среща от 8-ия кръг на първенството.

По този начин Челси записа седма победа от осем изиграни двубоя до момента, оставайки лидер във временното класиране с актив от 22 точки - с шест повече пред шампиона Манчестър Сити, който заема втора позиция до момента.

Кристъл Палас пък инкасира четвърто поражение за сезона и остава в долната половина на временното класиране в Англия.

Двубоят на "Селхърст Парк" в Лондон започна блестящо за гостите, които излязоха напред след само няколко минути игра, макар и без оставения извън групата основен реализатор Диего Коста.

В 6' Челси получи правото да изпълни пряк свободен удар пред вратата на Палас, а застаналият зад топката Оскар прониза Сперони за 0:1 с великолепно изпълнение над стената.

Между 40' и 43' двата тима си спретнаха истински трилър, който завърши с два червени картона - по един за двата отбора. Първо Сесар Аспиликуета бе изгонен за опасно влизане в краката на Йединак, докато малко след това балансът бе възстановен, след като Деймиън Дилейни също видя червения цвят за втори жълт картон в двубоя.

В началото на втората част Челси посегна и към крайния успех, успявайки да удвоя своя аванс в резултата. Прекрасна акция с по едно докосване изведе Сеск Фабрегас очи в очи със Сперони, а бившият халф на Барселона не сбърка от чиста позиция, бележейки за 0:2.

В заключителните минути на двубоя Кристъл Палас успя и да намали резултата, макар и не успявайки да стигне до нещо повече в срещата. Фрейзър Кембъл се разписа след отлична игра на Уилфред Заха, но за повече отборът на домакините сили вече нямаше.