Рома постигна важна победа като гост на Базел

Отборът на Рома победи Базел като гост с 3:2 в двубой от група Е на Шампионската лига.

„Римските вълци" поведоха с 2:0 през първото полувреме на срещата след попадения на Менес и Тоти от дузпа, а домакините се върнаха в мача с гол на Фрай в 69-тата минута, но надеждите за обрат на Базел бяха попарени в 76-тата минута, когато Греко реализира за 3:1 в полза на Рома.Крайният резултат на мача бе оформен от Шакири, който реализира за 2:3, а домакините завършиха срещата с 10 човека, след като в 90-тата минута на мача Стокър получи червен картон.

Срещата започна добре за Рома и в 16-тата минута с прецизен изстрел Менес прати топката във вратата на Базел след отлична асистенция на Вучинич и по този начин гостите поведоха с 1:0.

Положението на домакините стана още по-лошо в 25-тата минута, когато Франческо Тоти изпълни хладнокръвно дузпа и покачи резултата 2:0 в полза на Рома. Единайсетметровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Стокър срещу Рийзе.

До края на полувремето имаше още много положения за гол, но пропуски за домакините направиха Япи и Хугел, а малшанс пред вратата на домакините споходи Де Роси и Вучинич, които бяха близо до това да направят резултата класически.

През втората част на мача Базел се опита да стигне до обрат и в 69-тата минута Фрай намери добре топката с глава и я прати в мрежата на гостите, намалявайки резултата 1:2.

Отборът на Рома не се поддаде на паника и бързо реагира след попадението на Базел, като в 76-тата минута Греко с премерен шут с левия крак след асистенция на Бориело направи резултата 3:1 в полза на Рома и окончателно прекрати надеждите на домакините за успех в срещата.

Отборът на Базел също паказа характер и отново намали резултата в 83-тата минута, когато младият талант Шакири реализира с левия крак за 2:3.

В самият край на срещата домакините останаха с човек по-малко, защото с червен картон бе декориран Стокър и по този начин Базел завърши мача с 10 човека и инкасира домакинска загуба с 2:3 от тима на Рома.

След успеха Рома е с актив от 6 точки и е на 2-ро място в група Е на Шампионската лига, а Базел е с 3 точки, толкова има и тимът на Клуж, а убедителен лидер в карето е отборът на  Байерн, който е с пълен актив от 12 точки след 4 изиграни кръга.