Марсилия запази шансове за класиране напред след погром над Жилина в Словакия

снимка: ройтерс

Отборът на Олимпик Марсилия запази шансове за класиране напред в Шампионската лига, след като постигна разгромна победа със 7:0 като гост на Жилина. С хеттрик за французите се отличи Андре-Пиер Жиняк, Лучо Гонзалес добави две попадения, а имената си сред голмайсторите видяха още Габриел Хайнце и Люк Реми.

Както показва и резултата, гостите от Марсилия бяха пълни господари на терена, а защитата на Жилина удържа едва 12 минути, преди Андре-Пиер Жиняк да открие резултата. Осем минути по-късно (20') отново Жиняк покачи на 2:0. Нападателят се възползва от грешка в защитата на домакините и с премерен изстрел удвои преднината на своя отбор.

Резултатът стана класически в 24-та минута, а точен бе Габриел Хайнце. Беноа Шейру центрира от корнер в наказателното поле, където най-съобразителен бе аржентинският защитник и с глава направи 3:0.

До края на първото полувреме падна още един го във вратата на Жилина. Хайнце напредна по крилото и центрира, а Люк Реми засече топката във вратата на Мартин Дубравка за 4:0 в 36-та минута.

С това головата фиеста на Марсилия обаче не спря и през второто полувреме французите вкараха още три гола, за да направят резила на Жилина пълен.

Първо Лучо Гонзалес направи резултата 5:0 в 51-та минута, след като засече с глава центриране на Матийо Валбуена. Само три минути по-късно (54') Жиняк също с глава отбеляза третия си гол в мача, а крайното 7:0 оформи Лучо Гонзалес в 63-та минута, след чудесно двойно подаване с Реми, след което аржентинецът нахлу в наказателното поле и с прецизен удар отбеляза второто си попадение в мача.

След тази победа Марсилия запази шансове за класиране напред в Шампионската лига, като измести от второто място в групата отбора на Спартак (Москва), който загуби с 4:1 от Челси на „Стамфорд Бридж". И двата отбора са с по 6 точки, като французите са с по-добра голова разлика. Лидер е Челси с 12 точки, като лондончани вече си осигуриха място на осминафиналите, а на последното четвърто място без спечелена точка е Жилина.