Оксер с първа победа в ШЛ, след домакински успех над Аякс

снимка: АП

Отборът на Оксер постигна първа победа в Шампионската лига след като се наложи с 2:1 при домакинството си на холандския гранд Аякс. Фредерик Самаритано откри за французите още в 9-та минута, а Тоби Алдервайрелд възстанови равенството десет минути преди края на мача. Стивън Лангил донесе победата на Оксер с попадение в 84-та минута.

Срещата започна с домакински натиск на Оксер и усилията на французите дадоха резултат още в 9-та минута, когато Валтер Бирса нахлу по лявото крило и подаде на Жулиен Куерчия, който отклони топката за Фредерик Самаритано и последният успя да я промуши във вратата на Маартен Стекеленбург за 1:0.

Аякс не се отказа да търси нещо повече в този мач и успя да изравни резултата в 79-та минута, а точен бе Тоби Алдервайрелд, засичайки с глава центриране от корнер.

Радостта на гостите обаче не трая дълго, защото само пет минути по-късно (84') Оксер отново взе преднина след попадение на Стивън Лангил. Домакините изпълниха бързо един пряк свободен удар пред вратата на Аякс, топката попадна в непокрития Лангил и той с премерен удар оформи крайното 2:1 за Оксер.

След тази победа Оксер остава на последното четвърто място в група G с актив от 3 точки, а Аякс е трети с 4. Лидер е Реал Мадрид с 10 точки, следван от Милан с 5.