Наполи и Лацио с победи във 2-ия кръг на Серия А

снимка: Guliver/Getty Images

Наполи постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на амбициозния отбор на Фиорентина.

Марек Хамшик изведе носителя на Купата на Италия напред в резултата в 55-ата минута след голям рикошет, а в 75-ата Блерим Джемайли направи 2:0. Почетният гол за „виолетовите" реализира черногорската звезда Стеван Йоветич в 87-ата минута, с което той вече има 3 попадения в Серия А.

Мачът се игра на вероятно най-лошият като качество терен в историята на италианския футбол. Шокиращото състояние на тревата я доближаваше повече до пясъка на плажа, отколкото до игрище.

Наполи не бе побеждавал Фиорентина на „Сан Паоло" от 2008-ма година насам, като последните две издания на срещата завършваха без попадения.

Лацио имаше далеч по-малко проблеми срещу Палермо и наниза три безответни гола на сицилианците, които продължават с ужасяващото си представяне в защита. Предишният кръг Палермо инкасира 3 гола и при домакинството си на Наполи, като това бе най-малкото, с което се отърва.

Сега Мирослав Клозе избухна с два гола за „орлите" - в 39-ата и 83-ата минута, като иначе резултатът със страхотен шут бе открит от Андреа Кандрева още в 11-ата. Така сицилианският отбор продължава да няма победа в Рим от 2008-ма година.

В другите мачове Парма надигра Киево с 2:0, Сампдория продължи с победната си серия и спечели с 2:1 срещу Сиена, след като миналата седмица хвърли бомбата с успех над Милан на „Джузепе Меаца".

Каляри и Аталанта направиха единственото равенство 1:1, докато Катания пречупи Дженоа с 3:2.