Рома пое подаръка на Дженоа и изравни Юве на върха

Рома записа едва втора победа в последните си шест мача, но все пак се върна на победния път след ужасяващия погром миналата седмица в Шампионска лига с 1:7 от Байерн (Мюнхен). „Вълците“ записаха пестелив домакински успех с 2:0 над непретенциозния Чезена, като за пореден път този сезон се задоволиха с неособено убедителен аванс срещу съперник от видимо по-ниска класа.

Още в 8-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Матия Дестро, който получи отличен пас на празна врата от Жервиньо и нямаше как да сбърка на два метра от голлинията. Така италианецът се отплати по най-добрия начин на треньора Руди Гарсия за гласуваното доверие, след като ветеранът Франческо Тоти получи почивка срещу Чезена.

Даниеле де Роси в 81-ата минута съвсем успокои феновете на „Олимпико“, които имаха повече поводи за усмивки заради новините от Генуа, отколкото заради все пак очакваната победа на „вълците“ над Чезена.

Дженоа изненадващо надделя с 1:0 над лидера и шампион Ювентус, макар и с гол от засада в 93-ата минута на Лука Антонини. „Грифоните“ направиха голяма услуга на Рома, защото вече на върха са два отбора с равен актив от 22 точки – Руди Гарсия и компания остават перфектни пред собствена публика, докато след този кръг вече няма непобедени отбори и Юве се пречупи за първи път.

Сампдория – другият непобеден тим от първите 8 кръга – отстъпи на Интер с 0:1 заради гол от дузпа на Мауро Икарди в 90-ата минута. Така Рома и Ювентус се усамотиха на първо и второ място с по 22 точки, а третите Самп, Милан и Удинезе имат по 16.